Müüa Nacra 570

<<MÜÜDUD>>

Müüa suurepärane ja heas seisukorras täiskomplektne rannakatamaraan Nacra 570. Kered korralikud ja tugevad. Täiesti tutikas mast! Paat on ise 1991. a väljalase.

Groot ja foka (aastast 1997) rahuldavas seiskorras. Gennaker heas seisus (aastast 2004). Hulga otsi ja vaiereid on välja vahetatud – istu pääle ja sõida :)!

Nacra 570 on kiire ja kerge paat, svertide puudumise tõttu on tegemist ühe kergema 19 jalase rannakatamaraaniga, kaaludes kõigest 154kg. Tänu oma suhteliselt kergele kaalule, on Nacra 570 kiire paat ja jõukohane ka vähekogenud meeskonnale. Kiirusest hoolimata (arendades sobivates tingimustes kuni 20-22 sõlme), on tegemist kergesti käsitletava rannakatamaraaniga – olen sõitnud ka täiesti üksi 9-11 m/s tugevuse tuulega. Kuid säärase puhumise juures kahekesti sõites ilmneb Nacra 570 sportlik joon. Nacra 570 svertide puudumise kompenseerib pikk veeliin ja ohtralt ujuvust kerede esiosas. Näiteks viimasel Lohusalu regatil edestas Nacra 570 nelja F18 võistluskatamaraani viiest ja seda mitte ainult handicapi vaid ka puhta sõiduajaga.

Kuid eksib see, kes arvab, et Nacra 570 on pelgalt musklipüss. Nacra 570 sobib suurepäraselt matkamiseks ja pereväljasõitudeks – paadil kandevõimet jätkub, kandes 3-4 täiskasvanut või 340kg. Kuna katamaraanil puuduvad sverdid, siis on ka randumine ja merele minek kerge ning ohutu, selle eest hoolitseb roolide kick-up süsteem.

Olemas spetsiaalne Eestis registreeritud katamaraanitreiler, millel saab tuled eemaldada veeskamiseks ja mis on kohaldatav nii 19 kuni 14 jalastele rannakatamaraanidele.

  • TÄIESTI UUS MAST (+ vana toimiv mast soovi korral)
  • ehitusaasta 1991
  • mylar groot, rahuldavas seisus
  • dakronist foka, rahuldavas seisus
  • gennaker poüestrist, heas seisus
  • võrktrampliin, tugevdatud
  • harken blokid
  • süsinikust teleskoop-roolipinn
  • kick-up roolilehed
  • 2 paari trapetseid
  • rannakäru
  • palju uusi otsi ja vaiereid

Nacra 570 mõõdud
* pikkus 5.64 m
* laius 2.50 m
* groot 16.4 m²
* foka 4.5 m²
* kaal 154 kg
* masti pikkus 9.15 m
* gennaker 21 m²
*kandevõime 340 kg

Tsiteerides Pro Sail Asia blogi:

In sailing boat terms, a longer waterline generates better performance. […] This volume translates into better load carrying capacity but the other interesting aspect of the 570 is that in being daggerboard-less she’s light in overall weight as there are protuberances required to be built into the hull. What you end up with is a maximum-sized, minimum-weight beach cat! The daggerboard-less is not only fuss free in the water but in terms of construction, is relatively easy to put together and that belies her with a another quality that is hard to replicate in the performance world – value! The 570 is perhaps the fastest cat per dollar in the cat world, it’s extremely good!
[…]
From the few sails that we’ve had on the 570, she has no trouble carrying 3 people with plenty of space for all. The bow sections are really long a have lots of floatation so that when pressed by the spinnaker, she’ll just pick up and go! I’ve seen 16.2 knots on the Nauteek speed log and in not very much wind. She’s quick for sure. […] So if you want a speed machine that is as happy carrying 2,3 or 4 in a fuss free package, don’t go past the 570.


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s